Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz
 
Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

Diabetici budou dostávat nový lék Možnosti
HARIS
#1 Odesláno : Wednesday, November 18, 2009 11:51:49 AM
Kategorie: Moderátor1
Moderátor1: Moderátor1
Skupiny: Moderátoři

Členem od: 4/24/2009
Zpráv: 112
Bydliště: Praha 8, V Mezihoří 15
Čeští lékaři mohou od počátku listopadu pacientům předepisovat nový lék. Jak sdělil předseda České diabetologické společnosti ČLS JEP Milan Kvapil, medikament je přínosný v tom, že po jeho podání diabetik netrpí hypoglykémií a nemusí se bát o svou váhu. Nový lék, který lze v lékárnách nalézt pod názvem Janumet, v sobě kombinuje dvě látky, které se navzájem doplňují a jejichž účinky se zvyšují - sitagliptin a metformin. Až doposud přitom byly tyto látky podávány samostatně.


Samotný sitagliptin byl základem léku Januvia, který je na českém trhu k dostání již zhruba rok. Ten však není vhodný pro každého diabetika. Naproti tomu, nový lék Janumet lze předepsat lidem, kteří až doposud užívali medikamenty obsahující druhou z látek - metformin, který dobře snáší většina diabetiků. "Metformin není vhodný pro zhruba 20 procent pacientů. Problém je však v tom, že u některých pacientů nezabírá, a právě pro ty je Janumet řešením," objasnil Kvapil.


Diabetologové Janumet vyzdvihují nejenom kvůli absenci hypoglykemie ale i nežádoucímu nabývání na váze. Jeho další výhody spatřují i ve vysoké účinnosti, jednoduchém schématu léčby, či minimálním vlivům na účinky dalších léků, které pacient užívá.


Nový lék pochází z Mexika, které bylo zároveň prvním státem, kde byl před zhruba dvěma a půl lety registrován. První registrace jeho předchůdce, léku Januvia, proběhla o šest měsíců dříve.


Čeští diabetici, kteří se s receptem od svého lékaře vydají do lékárny, budou muset počítat s tím, že je doplatek za balení o 56 tabletách bude stát v závislosti na síle předepsaného léku od 60 do 106 korun.


Cukrovka (diabetes mellitus) je souhrnný název pro několik různých onemocnění. Všechny tyto choroby se přitom projevují zvýšenou hladinou cukru v krvi (hyperglykémií). Medicína rozlišuje mezi několika typy cukrovky - cukrovka 1. typu, cukrovka 2. typu, cukrovka v těhotenství a další specifické typy. Všechny jsou zapříčiněny nedostatečným působením hormonu inzulinu v cílových buňkách. Inzulin, jehož produkci má na starosti slinivka břišní, se rozhodující měrou podílí na regulaci hladiny cukru v krvi, jen díky němu může cukr vstoupit z krve do buněk, kde je využit jako zdroj energie.


Pro onemocnění cukrovkou je charakteristický nedostatečný transport cukru do buněk, které tak trpí nedostatkem energie, proto se zvyšuje uvolňování cukru z jater. V játrech cukr vzniká buď novotvorbou, nebo štěpením zásobní látky glykogenu. Hladina cukru v krvi se dále zvyšuje. Pokud zvýšená hladina cukru v krvi působí na lidský organismus velmi dlouhou dobu, způsobuje tzv. pozdní komplikace cukrovky.


Diabetes 1. typu se obvykle vyskytuje v dětském věku nebo v časné dospělosti a vždy si vyžaduje léčbu pomocí injekcí inzulinu. Tento typ vzniká následkem zničení buněk slinivky břišní, které produkující inzulin, imunitním systémem organismu.


K vývoji diabetu 2. typu dochází obvykle pozvolna, v dospělosti. Tuto formu diabetu lze léčit pomocí diety a cvičení. Mnohem častější jsou však případy, kdy nemocní s tímto typem cukrovky musí polykat tablety antidiabetik a/nebo si nitrožilně aplikovat inzulin.


V minulém roce bylo v České republice evidováno 708 847 lidí, kteří trpí diabetem 2. typu. Lékaři zároveň odhadují, že další jeden milion Čechů o své nemoci doposud neví. Pacientů, kteří se léčí na diabetes 1. typu, bylo v roce 2008 v Česku téměř 54,5 tisíce.
Sova
#2 Odesláno : Monday, August 12, 2013 4:47:40 PM
Kategorie: Nový člen
Nový člen: Nový člen
Skupiny: Registrovaní

Členem od: 8/12/2013
Zpráv: 4
Bydliště: Hodonín
http://uloz.to/x1RfhFYt/...cbu-pristroji-rikta-pdf - strana 48 - léčba cukrovky přístrojem RIKTA.
Karel Sova
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest (2)
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.350 sekundách.
 
   
Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.