Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz
 
Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

Taxi pro vozíčkáře Možnosti
HARIS
#1 Odesláno : Sunday, January 29, 2012 1:54:04 PM
Kategorie: Moderátor1
Moderátor1: Moderátor1
Skupiny: Moderátoři

Členem od: 4/24/2009
Zpráv: 112
Bydliště: Praha 8, V Mezihoří 15
Tisková zpráva


V Praze a Středočeském kraji začala jezdit speciální taxislužba pro vozíčkáře.

Praha 4.1.2012 Od dnešního dne mohou vozíčkáři v Praze a středních Čechách využít nově vzniklé služby, která je ve větších zahraničních městech naprosto běžná, avšak ve středočeském regionu téměř nedostupná. Podobný projekt sice vnikl již v Brně a Olomouci, v Praze a okolí ovšem není dle našich informací aktuálně ani jedno vozidlo s integrovanou nájezdovou plošinou, které by mohlo vozíčkáře rychle a bezpečně naložit a převážet.

V současné době společnost disponuje dvěmi vozidly Volkswagen Caddy, které jsou vybaveny nájezdovou plošinou a speciálními bezpečnostními pásy s elektronickým jištěním. Převážená osoba si může sama zvolit, jestli zůstane během cesty sedět na svém vozíku, či si přesedne na sedadlo. Vozidla jsou přestavěna a homologována tak, aby byla schopna převézt osobu na vozíku a další 2 pasažéry.

Překvapilo nás, že nápad zřídit taxi pro vozíčkáře vznikl vlastně jen shodou náhod. Jakou, na to jsme se zeptali ředitele projektu Jakuba Pobořila. „Před několika měsíci mi volal zoufalý mimopražský známý, který se pohybuje na elektrickém vozíku, že má defekt na ovládání, jestli bych mu nemohl sehnat odvoz. Původně totiž plánoval, že přespí u kamaráda v Praze. Po bezvýsledném hledání převozu, který by fungoval ve večerních hodinách, jsem nakonec do své dodávky naložil dvě fošny a za vydatného úsilí jsem vozík i známého dostal domů. Tehdy jsem při cestě domů začal přemýšlet, jak mají vozíčkáři komplikované, když chtějí večer vyrazit s přáteli do restaurace, za kulturou či na návštěvu a nechtějí či nemohou přesně stanovit čas, kdy budou chtít odvézt domů“
V některých médiích bylo již o Vašem připravovaném projektu slyšet. Jak jste dokázali v relativně krátkém časovém úseku vybudovat službu, která na našem trhu chyběla a jaké služby vlastně nabízíte? „V počátcích, kdy nápad začal mít konkrétní formu, jsme stáli před zásadním rozhodnutím. Máme se pokoušet vybudovat projekt, který bude závislý na dotacích, příspěvcích a sponzorech, či máme financování řešit jinak? Zvolili jsme druhou variantu a díky zahraničnímu investorovi začínáme již dnes. Zároveň tímto vřele děkuji všem mediálním partnerům a spřáteleným webům, kteří nám poskytli prostor pro PR a inzerci, neboť bez jejich nezištné pomoci by byly počátky velmi složité.“

„Kromě standardní přepravy osob v rámci Prahy a středočeského regionu nabízíme také odvoz do lázní, na dovolenou, celodenní výlety a další balíčky na míru. Velmi mne těší, že již nyní máme v diáři na leden klientku, která by ráda s kamarádkami navštívila vinný sklípek na Moravě a dokonce volal i pán, že by se rád po létech s manželkou podíval do Itálie k moři. Bylo až dojemné, s jakou radostí pán začal spřádat plány na dovolenou, když jsem mu potvrdil, že i takovéto služby poskytujeme“ uzavírá s hřejivým úsměvem ředitel projektu.


Více informací naleznete na webových stránkách www.taxiprovozickare.czJakub Pobořil
Ředitel projektu
Tel. +420 776 44 00 44
e-mail: info@taxiprovozickare.cz
www.taxiprovozickare.cz

citytaxi
#2 Odesláno : Wednesday, March 18, 2015 5:14:49 PM
Kategorie: Nový člen
Nový člen: Nový člen
Skupiny: Registrovaní

Členem od: 3/18/2015
Zpráv: 1
Zdravím,
služba pro vozíčkáře funguje již i v Brně - více na http://www.citytaxibrno.cz/dalsi-sluzby/
rada
#3 Odesláno : Sunday, January 10, 2016 11:42:57 AM
Kategorie: Nový člen
Nový člen: Nový člen
Skupiny: Registrovaní

Členem od: 1/10/2016
Zpráv: 1
Nově podobnou službu nabízí také společnost Lido Taxi Brno.
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.053 sekundách.
 
   
Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.