Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz
 
Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

Pro diabetiky Možnosti
HARIS
#1 Odesláno : Monday, July 20, 2009 4:37:23 PM
Kategorie: Moderátor1
Moderátor1: Moderátor1
Skupiny: Moderátoři

Členem od: 4/24/2009
Zpráv: 112
Bydliště: Praha 8, V Mezihoří 15
Cukrovku je nutné včas odhalit.
Diabetická asociace České republiky spustila počátkem července celostátní kampaň, která bude informovat veřejnost o problematice onemocnění cukrovkou, jeho příčinách i důsledcích a možnostech prevence a léčby. Cílem kampaně je snížit neustálý nárůst počtu nemocných díky včasné prevenci a informovanosti veřejnosti a také přispět k včasnému odhalení rizikových a počátečních stavů cukrovky.

Diabetes mellitus neboli cukrovka patří celosvětově mezi nejrozšířenější nemoci. V České republice trpí touto chorobou na milion obyvatel. Jejich počet navíc meziročně výrazně stoupá. Příčinou jsou nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a narůstající míra obezity. Cukrovka není vidět a nebolí, ale její včasné odhalení velice usnadní její léčbu a sníží riziko pozdních komplikaci, které ne zřídka končí smrtí. Latentních diabetiků je přitom více než si lidé myslí. Odhady se pohybují kolem 250 000.

V rámci kampaně byly spuštěny webové stránky www.stopcukrovce.cz, na kterých si může každý prostřednictvím jednoduchého dotazníku otestovat, jak velká jsou jeho individuální rizika onemocnění. Stránky slouží také jako zdroj informací o onemocnění cukrovkou a dalších aktivitách Diabetické asociace ČR na podporu prevence zdraví.

Součástí kampaně je v letních měsících inzerce a redakční podpora v tištěných i elektronických médiích, bannery, rozhlasové spoty a rámečky v dopravních prostředcích na území hl. města Prahy.

V září pak bude vydána populárně edukační brožura, která srozumitelnou a zároveň odborně garantovanou formou přiblíží čtenářům problematiku zdravého životního stylu a poradí, jak žít s cukrovkou co nejdéle a nejzdravěji a také jak žít tak, abychom se cukrovce s co největší pravděpodobností vyhnuli.

Pro podzimní část kampaně, která se bude zaměřovat hlavně na prevenci, se počítá také s pořádáním akcí pro veřejnost, jako je například měření hladiny cukru v krvi.
Sova
#2 Odesláno : Monday, August 12, 2013 4:48:51 PM
Kategorie: Nový člen
Nový člen: Nový člen
Skupiny: Registrovaní

Členem od: 8/12/2013
Zpráv: 4
Bydliště: Hodonín
http://uloz.to/x1RfhFYt/...cbu-pristroji-rikta-pdf - na straně 48 léčba cukrovky přístrojem RIKTA.
Karel Sova
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.042 sekundách.
 
   
Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.